Boys Underclass Showcase Players

2016  

BOYS' TOP 100 SHOWCASE PLAYERS

 

Alphabetical

First Name

School Name

 

Albers

Mark

Pendleton Heights

Applegate

Noah

Penn

Barker

Isaac

Batesville 

Barnes

Jamel

Muncie Central

Blair

Carson

Southwood

Boucher

Austin

FW South

Bradley

Jermiah

Evansville Central

Brewer

Josh

Ben Davis 

Brown

Sterling

Carmel

Burkhart

Garrett

Batesville 

Chadd

Camden

Southmont

Chinn

Jaylin

Bosse

Collins

Tye

Loogootee

Cummings

Tiller

Seymour

Davison

Jeremy

Leo

Deaton

Haden

McCutcheon

DeHart

Jared

Indian Creek

Dermody

Ben

LaPorte

Didier

Trejean

South Side HS

Dieball

Josh

Linton-Stockton

Durnell

Brandon

Homestead

Elliott

Gabe

Pike Central

Ellis

Walter

John Adams

Ertel

Michael

Mt.Vernon (F-ville)

Felke

Nick

Plymouth

Ferguson

Jack

Homestead

Fetters

Keegan

Lakewood Park Christian

Flinchum

Max

Noblesville

Foster

JJ

Bishop Luers

Fulton

Sam

Evansville Mater Dei

Gardner

 James

New Haven

Gerkin

Duncan

Orleans

Godfrey

Matthew

Guerin Catholic

Gohmann

Luke

Floyd Central

Griggs

Gavin

Shenandoah

Hatfield

Trenton

Muncie Central

Hanyard

David

Jefferson

Harper

Datrion

Ben Davis

Harper

Datrion

Ben Davis

Hemenway

Alex

Castle

Henry

Aaron

Ben Davis

Hibbard

Isaac

New Albany 

Hobson

Seth

Salem

Hollowell

Hunter

Huntington North

Holmes

Cody

Northfield

Hoover

JD

Heritage Hills

Alphabetical

First Name

School Name

 

Houck

Jay

Jay County

Hughes

Wyatt

Maconaquah

Isaacs

Beau

Connersville 

Jallow

Musa

Bloomington North

James

Isiah

Pike

Jennings

Matthew

Logansport

Jones

Arius

FW Carroll

Kenneally

Andrew

Crown Point

Kincaid

Braydon

Greenwood

Kitchel

Kace

Lewis Cass 

Knight

Maurice

Frankton

Lairy

Mekhi

Bosse

Lambring

Carson

Brownstown Central 

Langford

Romeo

New Albany 

Langkabel

Hayden

Morristown 

Laster

Logan

Morristown 

Lengacher

Trevor

Barre-Reeve

Lengacher

Jaylen

Noth Daviess

Mangas

Kyle

Warsaw

Manges

Parker

Homestead

Mantis

Nicholas

Lowell

McAtee

David

Manchester

Mccauley

Courvosier

Manual

McFall

Tanner

Columbus East

Meyer

Keigan

Northeast Dubois

Middlesworth

Caleb

Oak Hill

Mills

Payton

Castle

Minnett

Jaylen

TH South

Miranda

Vincent

Northwood 

Moore

Jalen

Cloverdale

Morrison

Luke

Northridge

Nalley

Bryant

Pike Central

Neal

Brennan

Whiteland

Neese

Cooper

Cloverdale

Nolting

Max

Columbus East

Nottingham

Tyler

Jasper

Nunge

Jack

Castle

Nurrenbern

Walker

Wood Memorial

Ohman

Evan

Lewis Cass 

Overton

Jacob

Washington

Paul

Jalen

Canterbury

Plunkett

Allen

South Putnam

Ramsey

Brennan (Trace)

Valparaiso

Ray

Mcall

Bedford NL

Redding

Jacob

Carroll

Regadanz

Wade

Fremont

Alphabetical

First Name

School Name

 

Reynolds

Jeffrey

Greenwood

Rivera II

Mateo

North Central

Sanford

Logan

Union County

Sappingfield

Austin

West Vigo

Schofield

Brennan

Hamilton SE

Shepherd

Erick

Mt Vernon

Smith

Luke

Monrovia

Smith

Grant

Connersville 

Stefanovic

Sasha

Crown Point

Stephens

Cameron

Silver Creek

Stewart

Christian

Roncalli

Thompson

Drake

Blackhawk Christian

Tomich

Dominic

Crown Point

True

Addison

Eastern Hancock

Walker

Jonathan

Barr-Reeve

Walpole

Nathan

Whitko

Washington

DeVion

TH South

Waskom

Cody

Brownstown Central 

Webster

Kobe

Park Tudor

White

Colton

Pike Central

Yeryar

Tanner

Shakamak

York

Colin

Greencastle

Zurcher

Luke

Northwood 

Back to Top

SPONSORS
BANNER LEVEL PARTNERS BSN Sports          SubwayPRIMARY LEVEL PARTNERS (Available)  SECONDARY LEVEL PARTNERS  Champion                 Shoot Away   ASSOCIATE PARTNERS Done Camps  McDonalds     CocaCola Hoosier Basketball Magazine Pacers Sports & Entertainment Indiana FeverIndiana Pacers CONTRIBUTOR  PARTNERS         Loomis & LaPann