Girls Underclass Showcase Players

2014

GIRLS' TOP 100 SHOWCASE PLAYERS

Name, School, Grad Year

Hannah Albrecht, Crown Point, 2016

Jenna Allen, Bedford North Lawrence, 2015

Alexa Bailey, Bedford North Lawrence, 2015

Courtney Bell, Griffith, 2015

Becca Bergman, Noblesville, 2015

Riley Blackwell, Plainfield, 2017

Brooke Bradford, Batesville, 2015

Hannah Brewer, Princeton, 2016

Camryn Buhr, Penn, 2016

Heather Burton, Washington Township, 2015

Julia Cardwell, Marion, 2016

Olivia Carroll, Barr-Reeve, 2015

Kayla Casteel, Plainfield, 2017

Alyssa Clay, Pike, 2016

Kaylan Coffman, Benton Central, 2016

Jordan Cole, Munster, 2015

Sarah Cook, Rushville, 2015

Brianye Copeland, Evansville Harrison, 2015

Sarah Corbin, Mooresville, 2015

Lindsey Corsaro, Roncalli, 2016

Hannah Cosby, Gibson Southern, 2015

Claire Cromer, Wabash, 2015

Olivia Crozier, Madison, 2015

Candace Danz, Indian Creek, 2016

Samantha Dewey, Triton Central, 2015

Lauren Dickerson, Lawrence North, 2016

Lauren Ellenberger, Penn, 2015

Peyton Fallis, Heritage Christian, 2015

Josie Fisher, Homestead, 2015

Darby Foresman, Heritage Christian, 2016

Jordyn Frantz, NorthWood, 2015

Alexis Fussnecker, Lawrenceburg, 2015

Gabby Gary, McCutcheon, 2015

Kara Gerka, Fishers, 2016

Annie Gillard, Bloomington South, 2015

Lauren Godfrey, Blackford, 2015

Taylor Graham, Hamilton Southeastern, 2015

Grace Hales, Westview, 2016

Sydney Hall, Heritage Christian, 2015

Jordan Hankins, Lawrence North, 2015

Mickella Hardy, Culver, 2015

De'Shawna Harper, North Central, 2017

Halle Harris, Roncalli, 2015

Tyasha Harris, Heritage Christian, 2016

Katie Helgason, Greenfield-Central, 2017

Alexa Holland, Rochester, 2016

Holly Hoopingarner, Greenwood, 2016

Kaitlyn Howe, Rushville, 2017

Haley Hrosik, Andrean, 2015

Jenna Hughes, Jac-Cen-Del, 2015

Kelsey Ivers, Vincennes Rivet, 2016

Cheyenne Jones, Washington, 2015

Michaela Kikendall, Morristown, 2015

Kendall Knapke, Heritage, 2015

Nicole Konieczny, LaPorte, 2017

Baylee Krueger, Jennings County, 2015

Kyleigh Kubik, LaPorte, 2016

Lindsay Kusbel, Lake Central, 2015

Paige Littrell, Columbus North, 2016

Kerstyn Lowery, McCutcheon, 2015

Breaunna Loyd, Hamilton Southeastern, 2017

Kaitlyn Marenyi, Penn, 2016

Kylie Mason, Triton, 2015

Lauren McBryar, Mooresville, 2016

Dominique McBryde, Bedford North Lawrence, 2015

Allie McCool, East Central, 2016

Karissa McLaughlin, Homestead, 2017

Maya Meredith, Cathedral, 2016

Taylor Miller, Northridge, 2015

Lexi Minix, Oregon-Davis, 2016

Maleha Motter, Danville, 2016

Tiara Murphy, South Bend Washington, 2015

Alexis Nall, Mt. Vernon (Posey), 2016

Hannah Newby, Danville, 2016

Cameron Onken, Lafayette Central Catholic, 2016

Ali Patberg, Columbus North, 2015

Nakeya Penny, Logansport, 2015

Destiny Perkins, Richmond, 2017

Riley Popplewell, South Central (Union Mills), 2016

Maddie Raley, Gibson Southern, 2016

Aly Reiff, Whitko, 2017

Shae Rhonehouse, Fremont, 2016

Kirsten Rich, Lapel, 2015

Tyana Robinson, Pike, 2016

Mikayla Rowan, Northview, 2015

Gina Rubino, Lake Central, 2015

Natalie Ruedinger, Borden, 2016

Zion Sanders, Evansville Central, 2017

Zuri Sanders, Evansville Central, 2015

Nicole Sandmann, East Central, 2015

Brooke Saylor, Eastbrook, 2015

Paige Saylor, Roncalli, 2017

Tori Schickel, Evansville Mater Dei, 2015

Allison Schofield, Heritage Christian, 2015

Tatum Schultz, Culver, 2015

Anne Secrest, Tippecanoe Valley, 2017

Alexis Shannon, Noblesville, 2016

Sydney Shelton, Mt. Vernon (Fortville), 2016

Stephanie Sherwood, Evansville Memorial, 2015

Kyndall Spears, Plainfield, 2016

Kristen Spolyar, Lebanon, 2016

Taylor Steele, Highland, 2017

Kaitlyn Steers, Portage, 2016

Taylor Stephen, Connersville, 2015

Natalie Stephenson, Triton Central, 2015

Hunter Stevens, Plymouth, 2015

Brook Sugg, Fishers, 2015

Daly Sullivan, South Bend St. Joseph, 2017

Emily Sullivan, Evansville Reitz, 2016

Mackenzie Taylor, Richmond, 2015

Madi Taylor, Hamilton Southeastern, 2015

Laura Thomas, New Castle, 2016

Payton Thomson, Northfield, 2016

Breanna Toppen, Kankakee Valley, 2016

Brooke Treadway, Northwestern, 2016

Lorelie Turner, West Lafayette, 2015

Kayla Voegerl, Southridge, 2016

Aliyah Walker, Brownsburg, 2016

Megan Walton, Hamilton Southeastern, 2016

Brittany Ward, Pike, 2015

Michelle Weaver, South Bend St. Joseph, 2015

Macy Willoughby, Carroll (Flora), 2017

Zoe Wilson, Hobart, 2015

Deja Wimby, Fort Wayne Snider, 2015

Madison Wise, Greenfield-Central, 2017

Grace Withrow, Valparaiso, 2015

Erin Wood, Noblesville, 2015

Shayla Wright, Southport, 2015

De'Jour Young, Fort Wayne Concordia, 2015

Tara Zlotkowski, Lake Central, 2015

 

    Girls' Showcase Coaches: Stan Benge, Roncalli; Meranda Burnett, Lewis Cass; Tonya Burns-Cohrs, Fort Wayne Canterbury; Jack Campbell, Chesterton; Gary Christlieb, Culver Academy; Annie Equihua, Crown Point; Bryan Graham, Triton Central; Jerry Hoover, Logansport; Chris Huppenthal, Hamilton Southeastern; Chelsea Kilian, Shenandoah; Ashley Kitts, Switzerland County; Jeff Marlow, Rensselaer Central; Melissa Marlow, Rushville; Mike McBride, Eastern (Pekin); Jeff Miller, Tri; Kevin Moore, East Central; Amanda Norris, Rushville; Walt Raines, Franklin; Bruce Ruble, Delta; Geoff Salmon, Northfield; Jane Schott, West Lafayette; Chris Seibert, Portage; Doug Springer, Northridge; Bill Taylor, Southwestern (Shelby); Marc Urban, Lake Central; Tim Young, Vincennes Rivet.

 

SPONSORS
BANNER LEVEL SPONSORS BSN Sports  Pacers Sports & Entertainment  Indiana Pacers  Indiana Fever    SubwayPRIMARY LEVEL SPONSORS (Available)  SECONDARY LEVEL SPONSORSAnaconda Sports  Champion    The Rock Basketball          Shoot Away   ASSOCIATE LEVEL Done Camps  McDonalds  Indiana National Guard  CocaCola Hoosier Basketball Magazine CONTRIBUTOR LEVEL         Loomis & LaPann